Kogupere konverents

 Kogupere konverents “Head valikud hariduses”

Laupäeval, 22. mail 2010 peetakse Põlva lähedal Rosmal II kogupere konverents “Head valikud hariduses. Terve laps”, mis võtab sel aastal fookusesse lapse tervise ja tervikliku arengu toetamise. Tänase seisuga on kogupere konverentsile registreerunud 150 väikest ja suurt inimest üle Eesti.

II kogupere konverentsi eesmärk on vaadata terve pilguga haridusmaastikul toimuvale ning kutsuda hariduses toimuvatele muutustele kaasa mõtlema ja tegutsema üha rohkem lapsevanemaid. Tänavuseks keskseks teemaks valiti terve laps, sest paljudel vanematel kipitab keelel küsimus: „Kuidas mina saan kaasa aidata lapse arengut toetava kasvukeskkonna loomisele?“ Lapse terviklik areng algab aga just tervisest – nii füüsilisest, vaimsest kui hingelisest tervisest.

Nagu aasta eest, tõstatab Rosma Haridusseltsi ja Põlva maavalitsuse praktiline hariduskonverents taas olulisi küsimusi ning pakub häid lahendusi. Esinejatena astuvad üles antroposoofiline arst Ülle Pechter, toitumisterapeut Annely Soots, Tallinna Ülikooli kasvatusteaduse osakonna juhataja Maria Tilk ja psühholoog Tõnu Ots, kogu päeva hoiab ohjes lavastaja Ain Mäeots (vt programmi www.rosma.edu.ee).

Johannese Koolis Rosmal peetavale kogupere konverentsile võib ka tänavu tulla kogu perega – vanematele ja lastele on mõeldud tegevused nii eraldi kui ühiselt. Paralleelselt käib vilgas elu ka waldorflasteaias Täheke, muuhulgas lauateater, meisterdamine ja mängud eelkooliealiste lastega. Konverentsirahvale pakutakse tervislikku toitu, päevale paneb muusikalise punkti ansambel Zetod.

Kogu päeva vältel saab vaadata Eesti waldorfkoolide rändnäitust, kus välja pandud õpilaste vihikud, maalid, käsitöö jm õppetööga seonduv läbi eri vanuseastmete. Kogupere konverents on üles ehitatud Rosma koolis juba teist aastat korraldatud Vanemate Kooli põhimõttel. Kogu ettevõtmise sooviks on laiemalt teadvustada võimalusi, mis aitavad lastel kasvada õnnelikeks ja sotsiaalselt küpseteks isiksusteks.
Konverentsil osalemine on tasuta, omapoolse toetuse saab toidu ja korralduse eest anda kohapeal annetuse korras. Konverentsi korraldab MTÜ Rosma Haridusselts koostöös Põlva maavalitsusega, toitu aitasid valmistada ka Lõuna-Eesti Ökokeskus ja Janne Vingi Leivaõpituba.

MTÜ Rosma Haridusselts ühendab Johannese Kooli Rosmal (põhikool) ja waldorflasteaeda Täheke. Mõlemad asuvad Põlva võrupoolse külje all Rosma külas Päkamäe kõrval. Koha vaimu on kujundanud siia 19. sajandil rajatud külakool, kus 1885. aastal sündinud Eesti kooliuuendaja Johannes Käis ning 1990. aastast tegutsev waldorfkool. Johannese Koolis Rosmal õpib 54 õpilast ja waldorflasteaias Täheke käib 26 last. Rosma Haridusselts on Kagu-Eesti piirkonnaülene haridusasutus, mis pakub valikuvõimalust hariduses kokku 14 omavalitsusest pärit peredele.

Täiendav info:

Kairi Kolk, Johannese Kool Rosmal, kolleegiumi liige, tel 534 69721,

e-post kairikolk@hot.ee

Priit Sibul, Põlva maavanem, tel 524 8433, e-post
priit.sibul@polvamaa.ee 
www.rosma.edu.ee

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s